Aby se k sobě lidojedi neprobourali

16.06.2015 21:19

Autor: Mgr. Patrick Ungermann

    A teď si, prosím, poslechněte taky mě: Nejsem Rus. Nenarodil jsem se jako evropský Unijec, nenarodil jsem se jako člen NATa. Na svět jsem přišel jako Čech a na tom zůstávám. Spojené státy americké (SSA) a Ruská federace (RF) v sobě navzájem začaly vidět lidojedy. Dva lidojedi se k sobě probourávají. Až se setkají, bude válka! Američané se pohoršují, že je ruská technika těsně míjí v Černém moři. Já se ptám, co SSA v Černém moři pohledávají (jejich moře to není).

    Pokud přijmeme tvrzení, že Ruská federace se k lidojedovi probourává východní Ukrajinou, začne být jasné, že Spojené státy se k lidojedovi probourávají Evropskou unií, přičemž „dragounská jízda“ těžkých amerických zbraní, to byla jen hitparáda pro oči prosťáčků.

    Hynek Kmoníček, kterého osobně znám jako briskně myslícího, navrhuje chápat Ukrajinu jako svrchovaný stát a ne jako sousto. Já tuto správnou myšlenku jen dovádím do potřebných rozměrů, když myslím a říkám, že celou Evropu musíme přestat chápat jako sousto. To znamená předně rozpustit tu Evropskou unii, která je předpolím, prodlouženou zbraní a pro případ horké války snad i bojištěm SSA. Zkusme se zamyslet, jak to udělat, abychom přestali platit sen o Spojených státech amerických.

    Evropa je světadíl. Evropa není politická doktrína, ekonomický spis, strategická veličina, nerozborný blok s několika málo názory. Evropa je prostor národů, čili mentalit, a proto kultur, jazyků, různých dějinných skutečností a zkušeností. Evropa je prostor pro lidstvo, ne pro normalizaci.

Lidojedi se k sobě nesmějí probourat. Toho na evropské půdě docílíme, když jim přestaneme dělat nosiče.

 

 

Psáno v reakci na články:

Kmoníček: Studené válce mezi Západem a Ruskem lze stále ještě předejít