Mistr Jan Hus a jeho odkaz dnešku - 600 let od úpálení a zájezd do Kostnice ...

05.03.2015 19:52

Vážení přátelé a příznivci Slovanského kulturního institutu

           
            Právě na letošní rok připadlo velké výročí jedné velké a smutné události, která ovlivnila české a středoevropské dějiny na dlouhá desetiletí. Letošní rok si připomeneme 600 let od doby, kdy byl v Kostnici upálen Mistr Jan Hus. K této příležitosti se nejen v České republice budou konat mnohé vzpomínkové a pietní akce. Slovanský kulturní institut si pro Vás připravil víceméně netradiční způsob připomenutí této události, společný výlet „Mistr Jan Hus a jeho odkaz  dnešku“. Výlet, při kterém navštívíme Kostnici, kde se budeme účastnit odhalení sochy Mistra Jana Husa a dalších akcí, Bodamské jezero a další místa (vždy s prohlídkou města - památky a komentářem českého průvodce) pro nás po technické stránce organizuje cestovní společnost Toulky Evropou.cz (RNDr. Miroslava Růžičky).
            Dnes Vás oslovuji, protože přicházím s nabídkou, aby jste se tohoto zahraničního výletu, jehož přesný itinerář Vám přikládám ZDE, účastnili. Pozvání k účasti samozřejmě neplatí pouze pro Vás, naše čtenáře, ale platí i pro Vaše blízké a přátelé. Jelikož si uvědomujeme, že téma Mistra Jana pro mnohé nemusí být samo o sobě lákavé, tak jsme si dovolili navrhnout a vytvořit itinerář velkého poznávacího zájezdu.
            Byl bych velmi rád, kdybyste tuto nabídku zvážili a případně rozšířili dále. Celý výlet je opět pořádán pouze za režijní náklady, i přesto bohužel největší část nákladů zabírá právě ubytování (viz příloha). Termín výletu bude od pátku 3. do pondělí 6. července 2015 (v itineráři jsme tedy zvolili čtyřdenní variantu) a při větším zájmu bude nástupní místo posunuto z Pardubic do Hradce Králové.

            Prosím, abyste svou účast potvrdili do 25. března t.r. na e-mail slovansky.institut@email.cz . Osobně Vás obratem kontaktuji.

Budu se těšit na naše společné zážitky a společný výlet do Kostnice a k Bodamskému jezeru,

 

                 Bc. Jindřich Žák

sekretář Slovanského kulturního institutu z.s.