Návštěvníci Velehradu přepsali už půlku Bible

04.07.2015 18:02

Tradiční přepisování Bible na velehradských slavnostech je v polovině. Podílí se na něm návštěvníci i známé osobnosti. Zatímco ve výstavních prostorách Velehradského domu sv. Cyrila a Metoděje je po celý den rušno, u stolku se v klidné atmosféře střídají zájemci o přepsání další části Bible.

Tradiční přepisování Bible navazuje na minulá léta a zdá se, že jsme právě v polovině. „Dnešní návštěvníci právě přepisují Skutky apoštolů,“ říká pracovnice muzea Marie Borošová. U kulatého stolu se s velkým ohlasem střídají všechny generace, od školáků až po seniory. Věrnou přispěvatelkou do Velehradského rukopisu je i Marcela Halušková. „Bibli přepisuji potřetí. Ten úryvek, který přepisuji, se odráží v situaci, ve které právě jsem. Je to inspirace pro celý rok,“ říká Halušková.

Svoje děti vzala na přepisování Vendula Matulová, která poprvé přispěla do Velehradského rukopisu před šesti lety. Jejich rodinný program se však více soustředil spíše na soutěže pro děti. To vše vypovídá o široké nabídce programu, který pro návštěvníky pořadatelé Dnů lidí dobré vůle připravili. Přepisování Bible je závazkem, aby se tradice na Velehradě udržela.

 

 

 

S díky převzato z: https://www.velehrad.eu/dny-lidi-dobre-vule/aktualne/Navstevnici-prepsali-uz-pulku-Bible-20