Poděkování za vánoční sbírku pro děti z Kosova

27.12.2012 12:37

Milí přátelé,

 

Rádi bychom vám touto cestou co nejsrdečněji poděkovali za otevřená srdce a nelhostejnost, kterou jste projevili po vyhlášení rychlé a bleskově naplánované předvánoční sbírky určené především pro děti z kosovské Gračanice a okolí, které se kvůli dlouhodobému teroru ze strany kosovských Albánců ocitli buď bez rodičů i domova, či základních a pro život nezbytných věcí.

 

Během týden trvající sbírky se nám povedlo vybrat desítky pytlů se zimním oblečením pro děti všech věkových kategorií i pro dospělé, sladkosti, čokolády, hračky a drobné dárečky i finanční hotovost převyšující 20 tisíc korun. Veškeré věci během sbírky vydané budou předány zástupcům srbské humanitární organizace Majka devet Jugovića, které na Kosovu působí. První dvě zásilky již byly dopraveny do Bělehradu (21. a 25.12.), odkud budou dále za doprovodu předem stanoveného člověka putovat na Kosovo. Zbývající věci budou do Bělehradu dopraveny během následujících dvou týdnů a tam předány stejným způsobem.

 

Podrobné dokumenty, výpisy, seznamy a fotografie mapující vypravení i předání pomoci zveřejníme v lednu na několika webových stránkách i facebookových skupinách.

 

UPŘÍMNĚ DĚKUJEME VÁM VŠEM, KTEŘÍ JSTE DO SBÍRKY PŘISPĚLI!

 

Organizátoři sbírky:

Marina Perović, Radim Panenka, Václav Dvořák