Přednáška "Čeští krajané v zahraničí - Češi z Volyně"

06.10.2014 09:59

Autor: Jindřich Žák

     V úterý 30. září se ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové uskutečnila přednáška Mgr. Patricka Ungermanna na téma „Volyňští Češi“. Tato přednáška je jednou z cyklu přednášek „Čeští krajané v zahraničí“, který se skládá z pěti přenášek. Na tyto přednášky se budete moci pravidelně těšit každý druhý měsíc až do konce zimy.

    Úterní přednášku navštívilo cca 25 lidí, kteří se po necelé hodině a půl zapojili do horké diskuze, která se točila především kolem současné situace na Ukrajině a současného života českých krajanů. Na základě podmětů z této diskuze se vedení Slovanského kulturního institutu rozhodlo, že založí petiční výbor, který bude mít za úkol sbírat podpisy pod petici za účinnou pomoc Čechům z Volyně. Petice bude od této doby vystavena na všech akcích institutu tak, aby ji všichni zájemci mohli podepsat a vyjádřit tak svou podporu těmto lidem. Petiční výbor bude s peticí oslovovat i veřejnost na ulicích Hradce Králové a Prahy.

    Poté, co bude nasbírán dostatečný počet podpisů, bude petice zaslána Vládě České republiky, příslušným ministerstvům a na vědomost bude dána i kanceláři prezidenta republiky.

    O znění petice, možnostech jejího podpisu, stažení elektronické verze a dalších Vás budeme v brzké době informovat.