Smluvní podmínky

Obchodní podmínky on-line antikvariátu a obchodu - Slovanského kulturního institutu z.s. (dále jen SKI) se řídí příslušnými ustanoveními obchodního zákoníku, občanského zákoníku a zákonem o ochraně osobních údajů v platném znění. Osobní údaje uvedené v objednávce nebudou poskytnuty třetím osobám.

Nabízíme 1) Antikvariátní zboží: použité knihy a časopisy, gramofonové desky, CD, pohlednice, mapy a ostatní podobný sortiment

               2) Nové publikace z nakladatelství SKI

Na použité zboží se nevztahuje dvouletá záruční doba, toto zboží můžete vrátit bez udání důvodu do 14 dnů, pečlivě zabalené a pojištěné, ne na dobírku!

Kupujícímu jsou peníze vráceny zpět bankovním převodem do 3 pracovních dnů. Kupující nemá nárok na vrácení poštovného.

Všechno námi nabízené zboží máme skladem. Objednávky jsou vyřizovány v pořadí, v jakém přicházejí – vyhrazujeme si tudíž právo meziprodeje. Knihy jsou současně nabízeny při našich akcích a může se stát, že kniha či zboží bylo prodáno zde. V takovém případě budete o této situaci informování.

Mírné opotřebení knihy, které odpovídá jejímu stáří a antikvárnímu zboží, v popise neuvádíme.

V případě, že zákazník nepřevezme závazně objednanou zásilku, je povinen uhradit prodejci náklady na poštovné spojené s jejím zasláním.

Objednávky vyřizujeme zpravidla v pořadí v jakém došly, nejpozději do 3 dnů ode dne doručení (v době svátků a dovolených může být tato doba překročena). Objednatel od nás dostane e-mailem potvrzení o došlé objednávce na jeho e-mailovou adresu, kterou v objednávce uvedl. V den odeslání zboží odesíláme objednateli zprávu e-mailem.

Ceny zboží v našem on-line Antikvariátu - SKI jsou uváděny včetně DPH a jsou konečné.

Všechny doprovodné poplatky za služby spojené s objednávkou (poštovné, dobírkovné) jsou účtovány rovněž s DPH a jste o nich vždy informování před odesláním závazné objednávky.

Nejsme plátci DPH.

PLATBY:

  • Dobírka v ČR (prostřednictvím České pošty) – min. 50 Kč
  • Platba bankovním převodem na účet – zdarma
  • Poštové a balné - 50 Kč
  • Slovensko – zasíláme pouze při platbě předem na účet, poštovné je vždy min. 200 Kč. Poštovné je vždy počítáno dle váhy balíku. Výjimky po špatných zkušenostech neděláme, na dobírku nezasíláme. Preferujeme osobní domluvu přes e-mail.
  • Ceny platí pokud není uvedeno jinak!

S každou zásilkou obdrží kupující paragon jako platební a daňový doklad. Faktury vystavujeme na požádání.

Pokud zákazník zvolí platbu předem na účet bankovním převodem, zavazuje se uhradit celkovou cenu objednávky do 7 dnů od jejího odeslání. Pokud obchod neobdrží platbu v této lhůtě, bude objednávka zrušena.

 

Příklad špatné komunikace:

Zákazník: Rádi bychom dostali zboží co nejdříve, nejlépe do konce týdne.
SKI: Pokusíme se expedici stíhnout, ale pokud bychom nestíhali, budete mít o zboží stále zájem?
Zákazník: To asi ne. Pokud se expedice nestihne včas, nedá se nic dělat.
 ----- Toto nepovažujeme za zrušení objednávky, ale za pouhé upozornění, že pokud bychom jasně viděli, že nestíháme expedici, tak zboží nemusíme odesílat a objednávka se tím ruší. Zároveň bychom uznali nárok na vrácení peněz ve chvíli, kdyby i po včasné expedici balík dorazil po termínu stanoveném zákazníkem. Což se nechá ověřit na webových stránkách České pošty. Za zrušení objednávky bychom považovali např.: V tom případě ne. Rušíme tedy objednávku.

 

 

Antikvariát - SKI a Nakladatelství - SKI